Copyright Riot Games

Průvodce začátečeníka Teamfight Tactics

04.09.2019

Přinášíme vám návod pro začátečníky hry Teamfight Tactics, ve kterém si vysvětlíme základní principy a mechaniky hry.

Little Legends

Váš Little Legend je avatar, který vás reprezentuje v soubojích Teamfight Tactics. Jeho výběr nemá žádný vliv na průběh hry ani nepřidává žádné extra schopnosti. Vybrat si jej můžete v herním Lobby League of Legends, případně zakoupit v obchodě.

Ovládání

Levým tlačítkem myši ovládáte nejvíce věcí ve hře.

Pravým tlačítkem pohybujete s Little Legendou po aréně.

Pokročilé ovládání přes zkratky

Aréna

Mechanika hry

Životy

Každou novou hru začínají všichni hráči se 100 životy. Po každém prohraném souboji ztratíte životy dle úrovně a počtu šampiónů, kteří nepřátelskému hráči přežili. Pokud dosáhnete 0 životů vypadáváte ze hry a vámi vlastnění šampioni se vrací do obchodu pro ostatní hráče.

Goldy

Goldy používáte pro nákup šampiónů, obnovení obchodu či zakoupení zkušeností pro rychlejší získání levelu. Goldy získáváte různými způsoby. Automaticky začátkem dalšího kola, ve formě interest goldů z generátorů, jako bonus za sérii proher/výher a okamžitě po vyhraném souboji. Goldy můžete také získat prodejem šampiona, kterého již nepotřebujete.

Levelování

Každý hráč začíná s Levelem 1 a v průběhu zápasu může dosáhnout až 9 Levelu. Počet šampiónů, které můžete umístit na hrací plochu se určuje podle výše vašeho Levelu. S vyšším Levelem máte větší šanci získat do obchodu vzácnějšího šampiona. Zkušenosti pro další Level získáte koncem každého kola nebo si je můžete zakoupit v obhodě.

Herní struktura

Stages

Celá hra se dělí do úrovní na jejichž konci je NPC Boss z kterého můžete získat nové předměty.

Herní kolo

Herní kolo se dělí na část přípravy a samotný souboj.

Část přípravy

Během části přípravy máte 30 sekund na to koupit šampióny, obnovit obchod a umístit šampióny na hrací plochu. Po uběhnutí 30 sekund se hrací plocha uzamkne a nemáte ji již možnost měnit.

Samotný souboj

Po části přípravy se teleportujete do arény se soupeřem, kde automaticky probíhá samotný souboj. Každý souboj má svého vítěze a poraženého (nelze dosáhnout remízy).

Ghost armády

Pokud je počet zbývajících hráčů lichý (7, 5 nebo 3), tak se vždy jeden z hráčů dostane do souboje s Ghost armádou. Ghost armáda je duplikovaná armáda šampiónu náhodného soupeře.

Combat PVE fáze

Některé kola mají PVE souboje proti monstrům s umělou inteligencí z nichž vám může vypadnout (náhodný faktor) nový předmět nebo extra goldy.

Kolotoč (Draft)

Na začátku a v průběhu hry máte možnost výběru šampióna z kolotoče, který vlastní některý z předmětů. Každý hráč je teleportován na střední ostrov, kde draft probíhá. Uvolnění hráčů k možnosti výběru je vždy po 2 od nejmenšího počtu životů. Šampiona si zvolíte tak, že skrze něj  vaší Little Legendou proběhnete.

Informace o šampiónech

Level šampióna

Pokud zakoupíte 3 stejné šampiony Levelu 1, tak se vám spojí do jednoho šampiona Levelu 2. Pokud najdete dalších 6 stejných šampiónu, tak získáte šampiona Levelu 3. Každý Level šampionovi zvyšuje základní atributy (životy, poškození,...) a vylepšuje ultimátní schopnost.

Tier

Šampioni v Teamfight Tactics jsou děleny do 5 Tierů. Šampioni vyšších Tierů jsou silnější, ale dražší a méně dostupné v herním obchodě. Čím větší máte Level, tím je větší šance na získání dražších šampiónů do obchodu.